Germany Data & Analytics Summit

Bu sene katıldığım en faydalı ve yoğun içerikli toplantılardan biri ‘Gartner Data & Analytics Summit’ oldu. Gartner Magic Quadrant  danışmanların hayatında her zaman olmuştur. Özellikle teknoloji sunumlarımız hep onunla başlar yazılım ya da danışmanlık için nerede bulunduğumuzu ona dayandırarak pozisyonumuzu korurduk. Bu sene işim ‘Data&Analytics’ alanıdn yoğunlaşmak gerektirdiği için buna Gartner bakış açısını doğal olarak merak ediyordum. Yıl başında olanı kaçırsam da Frankfurt’ ta güncellenmiş olanıyakaladığıma çok memnunum.

Etkinliğin en özel kısmı CDO’ lar için olan kapalı oturumda diğer analitik liderler ile deneyim paylaşımı bölümüydü. İki günlük konferansın genel sunumlarının dışında tüm vaktimiz bu workshoplarda geçti. Phillips, ING, Wolksvagen , LDC şirketleirinin yöneticileri ile oturduğumzu bölümde birbirimizden gelişim olgunluğu açısından farklılaşsak da problemlerimizin çok benzemesi verimli paylaşımlara imkan tanıdı.

 

Konferanslarda analitik dönüşüm yolculuğu , teknik çözümler, insan kaynağı zorlukları gibi tipik konulara değinildi. İşin teknolojisinin engel olmaktan çıktığı kolaylaştığı dünyada tüm çalışmaların işin ihtiyaçlarına yönelik yapılması gerektiği en çok vurgulanan noktaydı.

Almanya’da olmak bu son yıllarda hep güzel geliyor. Fırsattan istifade eski dostlarla hasret gidermek de üstüne cabası

Cannot get other user media. API shut down by Instagram. Sorry. Display only your media.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *