#BilimveTeknolojiBuluşmaları kapsamında 16 Ocak 2018’ de Özgür Alper ‘ in davetiyle #IşıkOkulları ‘ ndayım. Benim açımdan çok özel ve pek çok ilkleri barındıran bir buluşma: 1- İlk defa lise öğrencilerine seminer konuşması yapıyor olacağım 2- Okul arkadaşımın yönettiği bir okulda deneyimlerimi aktarıyor olacağım. 3- Daha önce pek çok üniversiteye konuşurken genel bir deneyim aktarırken bu sefer IFL’ den mezun olacak 15-16 yaşlarındaki Barış’ ı düşünüp ona aktarmak istediklerimi çalışıp paylaşıyor olacağım. 4. Diğer okul arkadaşlarımız da dinleyeci olarak katılacağından heyecanımın katlandığı okul arkadaşlarımla da paylaştığım ilk deneyim olacak. Teşekkürler davet için sevgili Özgür ve Işık Okulları 🙏🏻 toplantımızda görüşmek üzere. Bir İzmir Fen Lisesi mezunu olarak da #fenliseleri ‘ nin sayısının da arttığı yılları tekrar görmek dileğiyle 🙏🏻

Işık Okullarının toplantı paylaşım detayı:

Günümüzde birçok alan, teknolojide son yıllarda yaşanan hızlı değişimden çok çabuk etkilenmektedir. FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerinin farkındalığını arttırmak amacıyla başlatılan “Bilim ve Teknoloji Buluşmaları”nın beşincisi de 16.01.2018 Salı günü gerçekleştirilmiştir. Konusu “Zor Koşullarda Liderlik” olan konferansın uzman konuğu Turkcell Müşteri ve İş Analitiği Direktörü (CDAO) Barış Karakullukçu olmuştur. Sayın Karakullukçu konuşmasında telefon, radyo, internet ve cep telefonunun kullanım artış hızlarını grafikler ile yorumlarken gelenekselleşmiş satış ve pazarlama yöntemlerinin de değişmeye başladığını vurgulamış, gelişen teknolojinin kullanımının sadece insan hayatına değil, şirketlerin hayatlarına da olan etkilerinden bahsetmiştir. Kendini düşünmek, benmerkezci olmak gibi özelliklerin değişen dünyaya uyum sağlamak için yanlış yöntem olduğunu, takım çalışmasının kurumları başarıya ulaştıracağını vurgulayan Barış Hanım, öğrenme aşkının bireyleri başarıya götüren en önemli husus olduğunu özellikle belirtmiştir. Kendi hayatından verdiği örnekler ile iş hayatına göndermeler yapan Sayın Karakullukçu lise öğrencilerine, kendilerine doğru yol çizebilmeleri için hayattaki önceliklerini belirlemeleri konusunda da yol göstermiştir.

ALBUM >> https://www.facebook.com/pg/isiklisesiayazaga/photos/?tab=album&album_id=1950022301697011

VIDEO >>

“Bilim ve Teknoloji Buluşmaları”nda Turkcell Müşteri ve İş Analitiği Direktörü Barış Karakullukçu ile “Zor Koşullarda Liderlik”

“Bilim ve Teknoloji Buluşmaları”nda Turkcell Müşteri ve İş Analitiği Direktörü Barış Karakullukçu ile “Zor Koşullarda Liderlik”

Işık Lisesi-Fen Lisesi Ayazağa paylaştı: 16 Ocak 2018 Salı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *