Bilimler Köyü

Her fırsatta gönüllülük ya da sosyal girişimcilik konularına ağır vermek bana iyi geliyor. 2016’da işe ara verincebir konferans tasarlarlayıp başarıyla hayata geçirmiştik fırsattan istifade. İşe dönsem de yaşamaya devam eden bir oluşum olarak her sene daha iyiye giderek devam etti. Diyabetli çocukların hayatına pozitif katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize diyerek üşenmeden yorulmadan uğraşmaya devam.

Bu sefer hedef daha büyük: ‘Bilimler Köyü’:

Denemekten, aramaktan sakınmayan, hata yapmaktan korkmayan, bildiğini paylaşan, sormaktan vazgeçmeyen,  merak eden,  sıkmayan, kopya çekmeyen, kendine has,  insan için çalışırken gezegeni de gözeten, kandırmayan, kanmayan, unutmayan, keşfeden, yeniden başlamaktan yılmayan, korkmayan, korkutmayan, hayatın içinde, eğlencesi kendi içinde bir bilimler köyü hayal ettik.

IFL’nin henüz kuruluş dönem heyecanının yaşandığı ilk dönemlerde mezun olan İzmir Fen Liselilerin girişimi ile bir araya gelen Bilimler Köyü Kolektifi, lise, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik eğitimler vermek için bir köy kurmak üzere yola çıktı.

İnsanı, doğayı ve toplumu inceleyen tüm bilim alanlarını kapsayan içeriğiyle öğrenciler için yaz kampları ve atölyeler düzenleyecek.

Bilimler Köyü Kolektifi, okulun hocaları ve yakın dönem mezun ve öğrencilerinden de destek alarak yola çıktı. Bu yolun henüz başındayız. Projenin içinde olmak isteyen herkesin her türlü desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Parasal destekler dışında, 

– sosyal fayda iletişimi

– sosyal medya ve dijital dünya için gerekli iş gücü

– fon / ab destekleri için çalışmalar

– kısaca ben de bir ucundan tutarım diyen, herkese ihtiyaç var. 

Hadi gelin, birlikte kuralım.